Peru Duberli Koffiebonen

10.0035.00

Duberli Jimenez Cruz is een koffieboer van de derde generatie uit Tabaconas, Cajamarca, in het noorden van Peru. Daar woont hij met zijn gezin en bewerkt hij 4,5 hectare grond met de variëteiten Caturra, Bourbon en Catimor op zijn boerderij, La Chirimoya. Ondanks dat hij op 15-jarige leeftijd zijn linkerhand verloor bij een ongeluk, bleef hij toegewijd aan de koffietraditie van zijn familie en richtte hij zich vijf jaar geleden op specialty coffee.

Zijn boerderij is een divers ecosysteem met fruitbomen en biologische honingproductie, en hij werkt nauw samen met zijn tweelingzonen—Frank, die helpt bij het beheer van de boerderij, en Jhon, een Q-grader en Cup of Excellence-jurylid—om de verwerking van de koffie op hoog niveau te houden.

Duberli is nauwgezet in zijn post-oogstpraktijken, waaronder selectief plukken, flotatie, fermentatie en drogen, met als doel de kwaliteit voortdurend te verbeteren en uiteindelijk deel te nemen aan de Cup of Excellence Peru.

 

  • Herkomst: La Chirimoya, Tabaconas Region, Cajamarca, Peru
  • Hoogte: 1,750 meter boven zeeniveau
  • Smaak: amandel, kruidig, pruimen
  • Boon: 100% gewassen arabica met dubbel fermentatie 48h, Caturra & Bourbon variëteiten

Wekelijks vers en met zorg gebrand in onze koffiebranderij in Rotterdam-West

Andere suggesties…